B-energiaklass

Hoonete puhul on pööratud suurt tähelepanu energiatõhususele: kasutatakse kvaliteetseid materjale, selektiivklaase, soojustagastiga ventilatsiooniseadet jm. Energiatõhususe kontrollarvutuse põhjal on elamutele omistatud B- energiaklass.

Vundament

Hoone rajatakse lintvundamendile. Taldmiku peale laotakse betoon-õõnesplokkidest vundamendisein. Sokli välisseinad kaetakse soojustusega ning krohvitakse.

Seinad

Välisseinad on õõnesbetoonplokkidest, mis soojustustatakse ja krohvitakse. Korterite vahelised ja trepikoja seinad on täisvalatavatest betoonplokkidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil ühekordsest kipsplaadist.
Eluruumide siseseinad värvitakse. Vannitubade ja tualettruumide seinad plaaditakse osaliselt keraamiliste plaatidega ja osaliselt värvitakse

Katus ja vahelaed

Katus- ja vahelaed on õõnespaneelidest. Katusepaneelid on kaetud aurutõkke, soojustuse ja katusekattematerjaliga.

Põrandad ja trepid

Põrandad pinnasel on rajatud tihendatud ehitusliivast alusele ning korralikult soojustatud. Teise ja kolmanda korruse vahelaepaneelidel paikneb raudbetoonplaat küttetorustiku ja mürasummutuskihiga. Raudbetoontrepid on eheda betoonpinnaga.

Aknad ja uksed

Korteritel on 3-kordse klaaspaketiga PVC aknad. Välisuksed on tulekindlad spoonitud või värvitud puituksed, siseuksed on spoonitud vastavalt paketivalikule. Trepikoja uksed on terasest välisuksed.

Viimistlus

Põrandaid katab soe ja kvaliteetne mattviimistlusega parkett. Seinad on pahteldatud ja viimistletud seinavärviga, tualettruumide ja vannitubade põrandad ning osaliselt seinad plaaditud. Eluruumides on laed viimistletud valge värviga. Tualettruumide, vannitubade ja koridori lagesid katab ripplagi mis varjab kommunikatsioone.

Elektrivarustus

Elektrikulu arvestussüsteemid on igas korteris eraldi. Korteri kilp on kahesektsiooniline, milles eraldi elektri- ja nõrkvooluosa. Elektri osas on automaatkaitsmed ning nõrkvoolu osas side- ja TV-jaotus. Korterite köökides on elektripliidi, külmkapi ja nõudepesumasina valmidus. korterite majandusruumides pesumasina ja kuivati valmidus. Pistikupesad on sarjast ABB Basic. Kõik pistikupesad on kaitsekontaktiga ning süvistatud seintesse (v.a tehnoruumides).

Veevarustus ja kanalisatsioon

Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Kõikidele korteritele paigaldatakse eraldi veemõõtjad.

Küte ja ventilatsioon

Elamu soojusvarustuse allikaks on lokaalne õhk-vesi soojuspumbad koos soojasõlmega. Korterite õhuvahetus tagatakse korteripõhise soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseadmega. Kogu küte rajatakse vesipõrandküttena. Vesipõrandküte soojuse reguleerimine toimub igas ruumis individuaalselt.

Signalisatsioon

Igasse korterisse luuakse sõltumatu valvesignalisatsiooni keskseadme paigaldamise võimalus – teostatakse valve sõrmistiku ja välisukse magneti kaabeldus. Valveseadmete paigalduse ja teenusepakkuja valiku teostab korteri omanik.

Margus Punane

Maakler

+372 504 9998